Skip to Navigation

Obhajoba - Trestní řízení

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /mnt/data/accounts/j/jakubkoci/data/www/akjanickova.cz/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of image_attach_views_handler_field_attached_images::pre_render() should be compatible with views_handler_field::pre_render($values) in /mnt/data/accounts/j/jakubkoci/data/www/akjanickova.cz/sites/all/modules/image/contrib/image_attach/image_attach_views_handler_field_attached_images.inc on line 112.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /mnt/data/accounts/j/jakubkoci/data/www/akjanickova.cz/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /mnt/data/accounts/j/jakubkoci/data/www/akjanickova.cz/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /mnt/data/accounts/j/jakubkoci/data/www/akjanickova.cz/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /mnt/data/accounts/j/jakubkoci/data/www/akjanickova.cz/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /mnt/data/accounts/j/jakubkoci/data/www/akjanickova.cz/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Zastoupíme Vás v průběhu trestního řízení a při jeho jednotlivých úkonech, a to ať při podání vysvětlení, výslechu, samotném hlavním líčení před soudem či při souvisejících úkonech.

Poskytneme Vám nezbytné poradenství, projednáme s Vámi Vaši pozici a doporučíme Vám budoucí postup a strategii obhajoby. V případě sdělení obvinění (zahájení trestního stíhání) s Vámi sepíšeme stížnost proti takovému usnesení, zastoupíme Vás při výsleších svědků, obstaráme nezbytné dokumenty z policejního či soudního spisu tak, aby bylo možno vést kvalitní obhajobu.

Poradíme Vám v situaci, kdy Vám byl doručen trestní příkaz a Vy zvažujete, zda a za jakých podmínek je vhodné takový trestní příkaz nechat nabýt právní moci a za jakých podmínek je naopak vhodné podat proti trestnímu příkazu odpor. Sepíšeme s Vámi odpor proti trestnímu příkazu a zastoupíme Vás v navazujícím řízení.

Dojde-li k vynesení rozsudku o vině, sepíšeme pro Vás odvolání proti rozsudku, případně Vás zastoupíme v řízení o dovolání k Nejvyššímu soudu. V případě potřeby pro Vás sepíšeme podnět k podání stížnosti pro porušení zákona. Na Vaše přání také v příslušných případech posoudíme, zda nejsou dány podmínky pro obnovu trestního řízení.

Zastoupíme Vás v případných vazebních věcech a jsme případně připraveni vést obhajobu i za situace, kdy klient je vazebně stíhán.

Bezplatná obhajoba, tj. obhajoba zdarma (na náklady státu), je možná za situace, kdy po zahájení trestního stíhání obviněný požádá o bezplatnou obhajobu a osvědčí, že nikoli svým zaviněním nemá dostatek prostředků k úhradě nákladů obhajoby. Připravíme s Vámi žádost o bezplatnou obhajobu a vyhoví-li soud žádosti o bezplatnou obhajobu, pak náklady Vaší obhajoby za Vás ponese stát.